





Масові заходи
На цій сторінці ви можете ознайомитись з просвітницькими заходами, які проводить шкільна бібліотека.
У шкільній бібліотеці триває Національнальний тиждень дитячого читання "Світло історій".
4 грудня до Літературної вітальні завітали здобувачі освіти 5 - Б класу з вчителем української мови та літератури Іриною ОГОРОДНИК та асистентом вчителя Анастасією ОКУНЕВСЬКОЮ на захопливу, творчу зустріч з місцевою письменницею, телеведучою програми "З народних джерел", досвіченим педагогом - філологом Марією Олександрівною Караван.
Поетеса ознайомила гімназистів зі своїм творчим доробком, зокрема презентувала нову дитячу книгу поезій. Присутні поринули у ніжний світ віршованих поезій, створених пані Марією. Їх багата тематика вражала: і про рідну мову, і про калину, і про дружбу і вихованість, і про родинну пісню, і про народні звичаї та традиціїі. Вірші занурили п'ятикласників у світ творчості письменниці і творили особливу атмосферу для читань.
На згадку про захід Марія Олександрівна подарувала для бібліотеки свою книжечку поезій "Дитячий розмай". Ми з вдячністю бажаємо авторці творчого натхнення, міцного здоров'я та чекаємо нових книг і цікавих зустрічей.
.jpg)

Вже не перший рік у гімназії діє акція «Подаруй бібліотеці книгу» до якої
долучаються здобувачі освіти, батьки та вчителі. Завдяки підтримці та
небайдужості класних керівників та батьків здобувачів освіти 1 – 8 класів
фонд бібліотеки поповнився на 78 сучасних таких затребуваних книг.
Щиро дякую за чудовий внесок у поповнення фонду шкільної бібліотеки.
Ваш подарунок – художні книги – це не лише цінне джерело знань, а й
важливий крок у розвиток любові до читання, культури та освіти. Разом ми
робимо важливу справу, формуючи покоління освічених, творчих і
гармонійно розвинених особистостей.
Не втомлюйтесь робити добро!
Вітаю усіх читачів шкільної бібліотеки з Різдвом Христовим та Новим роком і зичу миру, затишку, родинного тепла, добробуту, віри у Перемогу та запрошую до перегляду цікавого інтерактивного плакату.
Незалежно від традицій і клімату, Різдво і Новий рік у різних країнах мають одну спільну рису – це час для родинного тепла, спілкування та єдності. Усі ці унікальні звичаї підкреслюють багатство світової культури й нагадують нам, що свята – це не лише про традиції, а й про спільність і підтримку.

Василю Симоненку 90
90 років тому, 8 січня, народився видатний поет і прозаїк, журналіст і український діяч руху опору, шістдесятник Василь Андрійович Симоненко (1935 – 1963).
Попри коротке життя, Василь Симоненко залишив глибокий слід в українській літературі. Його поезія, пронизана любов’ю до рідної землі та боротьбою за свободу, не втрачає своєї актуальності й сьогодні.
До 90-річчя із дня народження поета створено інтерактивний бюлетень «Лицар нескореного покоління», перегляд за покликанням
22 січня щорічно відзначаємо День Соборності України. Це свято символізує об'єднання українських земель і зміцнення духу єдності. У цей день ми згадуємо всіх, хто боровся і продовжує боротися за нашу державність. Пам’ятаємо тих, хто віддав життя за нашу свободу, і щодня працюємо, аби зберегти їхній спадок.
З нагоди відзначення величної дати бібліотекою був проведений історичний екскурс «Сила української єдності в кожному з нас» для здобувачів освіти. Гімназисти переглянули інформаційні матеріали про становлення та розвиток українського державотворення та прийняли активну участь у вікторині «Велична і свята, моя ти Україно!».
Нехай нас завжди об’єднує любов до України, віра в її майбутнє, бажання зробити її кращою! Дякуємо нашим захисникам за можливість навчатись і працювати.

29 січня, з нагоди Дня пам‘яті Героїв Крут, для здобувачів освіти 8-х класів (класні керівники: Оксана КРАСУЦЬКА, Тетяна СОЛОДУНОВА та асистент вчителя Леся КОСТЮК) був проведений історичний набат «Крути. Їх бій триває». Захід супроводжувався демонстрацією уривків з документальних фільмів «Крути 1918», «Крути: бій за незалежність». Також гімназисти згадали етапи визвольних змагань Української Народної Республіки за незалежність, взяли участь у вікторині, вшанували пам'ять київських студентів, гімназистів, курсантів та сучасних героїв, які зі зброєю в руках встали на шляху російських військ. Слід зазначити, що історія циклічна і завжди повторюється. Сьогодні наші воїни так само захищають нашу країну від набагато переважаючих сил росіян, які досі прагнуть знищити Україну. Герої Крут назавжди будуть символом незламності нашого народу. Вони – одні із тих, хто надихає наших бійців тримати оборону у сучасній російсько-українській війні. Їхній подвиг має зберігатися у пам’яті кожного українця.
Читання - це сила! Читання - це клас! Читання об'єднує нас! під таким гаслом пройшов у бібліотеці пройшов Всеукраїнський день читання вголос для здобувачів освіти. Гімназисти дізналися про традиції святкування, користь читання вголос, силу слова та активне слухання. День пройшов цікаво та пізнавально. Тож читайте разом з друзями вголос, читайте "про себе" читайте у родинному колі. Головне - читайте!
21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови, який було започатковано у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою максимального збереження мов усіх народів планети та шанобливого ставлення до них.
В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України Президент України підписав відповідне розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.
З нагоди Міжнародного дня рідної мови бібліотека Славутської гімназії № 4 підготувала вікторину «А чи знаєте ви українську мову?». Запрошую до гри за покликанням «А чи знаєте ви українську мову?» - Details - Kahoot!
Щовесни у Літературній вітальні шкільної бібліотеки проходять Шевченківські дні. Дні вшанування пам’яті геніального українського поета, талановитого художника, символа нації, безсмертного борця за вільну та самостійну Україну – Тараса Григоровича Шевченка. З метою поглиблення знань гімназистів та вияву поваги й любові до Кобзаревого слова відбулося ряд заходів: бібліотечна година – подорож «Сторінками життя Тараса Григоровича Шевченка»; читачі 3-х класів доєднались до Всеукраїнського онлайн марафону «Єднаймо душі словом Кобзаря»; бесіда – подорож «Шляхами великої долі; вікторина «Ми пам'ятаємо тебе, Тарасе» та Літературний квіз.
У рамках Національного тижня читання поезії, читачі шкільної бібліотеки 3 - А класу та 7 – А класу приєднались до мистецької акції «Пісня тисячі голосів» читанням віршів українських поетів Михайла УМАНЦЯ «Нам не треба війни» та Софії ФЕДИНА – ПРИЛУЦЬКОЇ «У спадок дід лишив мені державу!».
Щовесни у березні місяці проходить найголовніше читацьке свято року – Всеукраїнський тиждень дитячого читання. У рамках тижня у бібліотеці пройшло ряд літературних активностей: книжковий диліжанс "Книжка кличе у мандри"; літературна вікторина "З книгою відкриваєш світ"; працювало БібліоКафе "Цікаве читання та смачне чаювання".
Тиждень читання пройшов цікаво, корисно, захопливо.
Нація яка читає, непереможна! Дякуємо нашим Захисникам за можливість навчатись, читати і пізнавати нове.

2 квітня, у Всесвітній день дитячої книги, спільно з класним керівником Іриною КОНДРАТЮК та читачами 3 – А класу переглянули фільм «Minecraft: Фільм» . Поринувши у фантастичний 3D-світ, діти відразу впізнавали знайомі місця, головних героїв, місцевість де відбуваються події завдяки прочитаній книзі.
Книги серії Minecraft, створені відомими фантастами, дуже популярні серед наших читачів, адже вони є фанатами легендарної комп'ютерної гри Minecraft. Проводячи паралель між діями та наслідками, діти вчаться оцінювати прийняті рішення та боротися зі складними обставинами. Тож читайте з користю.
