Здобувачам освіти про війну
Ментальне здоров'я
Спускатися в укриття – на час тривоги. Дбати про сон, їжу та відпочинок – щодня. Займатися спортом – кілька разів на тиждень. Додайте до цих базових потреб ще одну корисну звичку: піклуватися про здорове медіаспоживання – завжди. Адже в умовах війни від достовірності інформації залежать прийняття рішень і збереження життя.
Прочитай "ПОРАДИ", які підготовлено лабораторією психології масової комунікації і медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології Національної академії педагогічних наук України. Проєкт реалізує Координаційний центр з психічного здоров’я Кабінету Міністрів України за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської – Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»
ДЕТАЛЬНІШЕ 👉 НА САЙТІ "БЕЗБАР'ЄРНІСТЬ"
Аптечка психологічної самодопомоги
Аптечка психологічної самодопомоги зібрала прості вправи для заспокоєння та поради для стійкості. Вона буде корисною всім, хто рідко чи часто відчуває емоційне спустошення, втому, напругу в тілі, паніку, злість, сум. А також тим, хто хоче підтримати своїх близьких.
Аптечку підготовлено у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» — ініціативи першої леді Олени Зеленської — на основі матеріалів ВООЗ, «Довідника безбар’єрності» та за експертної підтримки Інституту психічного здоров’я Українського Католицького Університету.
Перегляд
Дитяче читання під час війни
"Коли ми читаємо,
ми непереможні"
Сьогодні українські діти стали свідками страшної реальності, а читання може бути терапією, яка допоможе зняти стрес. Крім того, завдяки літературі батьки можуть пояснити дітям, що таке війна і чому вона існує.
Як же кожному сьогодні хочеться опинитися у реальності, де немає війни, де добро обов’язково перемагає зло, де розум, гідність та щедрість вищі за хитрість, жадобу та грубу силу. Насправді більшість з нас вже подорожували цим світом, який існує на сторінках добрих та повчальних книжок, що живуть у шкільній бібліотеці.
Та чи є сьогодні, у воєнному дитинстві, місце для читання? Звичайно, є!
Якщо ви в укриттях, бомбосховищах чи в евакуації, психологи радять читати дітям книжки. Книжки заспокоюють, заколисують, знижують тривожність. Освіторія опублікувала список цікавих книжок з посиланнями на їх завантаження.
1. Читання відволікає. Воно допомагає абстрагуватися від жахливої реальності й постійного читання новин та бодай на деякий час забути про війну.
2. Читання стимулює пізнання. Деякі книжки — з історії, філософії, культури та політики — допомагають
краще відрефлексувати те, що відбувається в Україні зараз.
3. Читання зберігає психічне здоров’я. Час за книжкою допомагає знизити тривожність, сфокусуватися на моменті тут і зараз та навіть краще спати.
4. Читання додає сил і витримки. Особливо це стосується книжок, які описують події, схожі на ті, що переживають зараз українці.
5.Читання нагадує, що життя триває. Психологи радять за можливості повертатися до звичних ритуалів. І читання — одна з таких активностей, яка доступна зараз всім.Це те заняття, що допомагає відчувати себе як у мирний час — коли можна було просто сісти й спокійно почитати книгу.Це ритуал, який допомагає знаходити часточку нормальності у своєму житті й нагадує, що життя продовжується навіть у війні.
6. Читання прокачує. Книжки — чи не найпростіший спосіб навчитися нового навіть у бомбосховищі. А після війни отримані знання обов’язково знадобляться.
Чим корисне читання
під час війни?
ЩО ДИВИТИСЯ ДІТЯМ НА YOTUBE УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ?
До рідної української мови важливо звикати змалечку!
Нижче пропоную вам добірку україномовних цікавих каналів для найменших – від дошкільнят до дітей шкільного віку:
Hey Kids - розважальні та розвиваючі пісні та мультики.
З любов'ю до дітей - мультфільми для раннього розвитку, казки та пісні для дітей.
Казки українською - казки для дітей молодшого шкільного віку.
Вишиванчик - розвиваючий канал, тут можна знайти цікаві відео про тварин, а також головоломки для дітей та батьків.
Веселі саморобки - десятки відео про те, як зробити фоторамку, іграшку чи прикраси для кімнати.
Хаббл Трабл - блог веде семирічний хлопчик Богдан, який розповідає про науку.
Книга-мандрівка. Україна - допоможе краще знати і розуміти українську історію.
Enjoy The Science - канал для дітей, підлітків, студентів та дорослих, що прагнуть постійного розвитку, де вчителі у 5-хвилинних відео розкривають наукові теми яскраво, актуально та доступно.
Світ казок - багато казок з близькими до нашої культури.
Шановні друзі. Пропоную вашій увазі інтерактивні ігри з МІННОЇ БЕЗПЕКИ 💙
Нова реальність, в якій ми тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні
дбати про свою безпеку. А зараз ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати
правила поведінки з ними. Виконання інтерактивних вправ дозволить вам пригадати правила мінної
безпеки та убезпечити ваше життя.
Колекція вправ з мінної безпеки