top of page

Масові заходи

news-41463-ukr-2017-11-21--10-44-52-v__l__n___tvoryat___svobodu_1_.jpg

  21 листопада в Україні відзначають День Гідностди та Свободи.
     Революція Гідності назавжди розділила сучасний етап державотворення нашої країни на «до» та «після».
     Минуло сім років з часу тих буремних, вкрай трагічних та водночас величних подій.
     У День Гідності та Свободи ми вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні – тих українців, які заради майбутнього прийдешніх поколінь та права на самовизначення нації пожертвували найдорожчим – своїм життям!
     Ми не маємо морального права забути подвиги учасників Революції Гідності. Низько вклоняємось героям Небесної сотні, всім, хто віддав своє життя за право жити у вільній і незалежній державі, адже їх подвиг є неоціненним для України.
     Ми мусимо усіма своїми справами утверджувати мир та суспільну гармонію на нашій землі, розбудовувати нову європейську державу! Адже від кожного з нас залежить, у якій Україні житимемо ми і житимуть наступні покоління.
     Щиро вітаю усіх з Днем Гідності та Свободи! Бажаю мирного неба над українською землею.

«Де б ти не був – вшануй!»

     День пам’яті жертв голодоморів щорічно відзначається в Україні в четверту суботу листопада.

     Визнання Голодомору 1932 –1933 років геноцидом Українського народу законодавчо закріплено Законом України “Про Голодомор 1932 – 1933 років в Україні”, ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 року.

     У ХХ столітті українці пережили три масових голоди: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років геноцид українського народу, який здійснювався радянською владою.

     Українська нація, яка була другою за чисельністю в СРСР, мала величезний культурно-історичний спадок, власні славетні традиції державотворення, досвід національно-визвольної боротьби. Широкі кола інтелектуалів та економічно самостійне селянство не сприймали політики комуністичного керівництва.Тому за мету було поставлено знищення українців як політичної нації, що могла поставити питання про створення незалежної держави. Для досягнення цієї мети був обраний жахливий інструмент – вбивство голодом.

      Нашим спільним обов’язком є пам'ятати і незабувати.

     Також заохочую із настанням темряви запалити і поставити свічку на підвіконня так, щоб її було видно з двору – на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Національний тиждень читання

     З 13 до 19 грудня в Україні вперше відбувся Національний тиждень читання, який проходив під гаслом  «Знайди свою книжку».  Захід проводив Український інститут книги спільно з Міністерством культури та інформаційної політики України.

     Національний тиждень читання – це загальнонаціональне свято, що об'єднало навколо читання читачів, письменників, бібліотекарів, видавців і книгарів по всій країні.

     Гімназисти Славутської гімназії № 4 долучилися до  Національного тижня читання. Вони  не тільки активно читали самі, але й рекомендували книги які прочитали.

      Національний тиждень читання закінчився, але читання книг продовжується. Двері нашої шкільної бібліотеки завжди відкриті для Вас.

     18 та  20 січня у шкільній книгозбірні Славутської гімназії № 4 для здобувачів освіти 9 – Б та 9 – А класу спільно з вчителем української мови та літератури Іриною ОГОРОДНИК  було проведено інформаційне досьє «Письменники рідного краю». Під час заходу дев'ятикласники поглибили та закріпили знання отримані під час вивчення літератури рідного краю на уроках української літератури, з задоволенням переглянули пізнавальну презентацію про життя та творчість поетів нашого міста, фрагменти відеофільмів та книжкову  виставку. Протягом сорокап'яти хвилин у шкільній бібліотеці звучали вірші та гуморески «заряджені» потужним емоційним сенсом місцевих поетів, звучали пісні на їх слова. Читачі - школярі осягнули художню реальність, пережили естетичну насолоду і знайшли ті високі ціннісні орієнтації та вчинки, які облагородили б їхні душі.

viptalisman_101235.jpeg
bottom of page