Масові заходи
27 січня і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту.
Дата 27 січня обрана не випадково: саме цього дня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили в’язнів найбільшого гітлерівського концтабору смерті Аушвіц-Біркенау неподалік польського Освенціма.
Варто нагадати, що Голокост з давньогрецької перекладається як «всеспалення» й означає систематичне переслідування і знищення (геноцид) євреїв нацистською Німеччиною і колабораціоністами протягом 1933-1945 років. У ширшому розумінні, голокост – систематичне гоніння і знищення людей за ознакою їхньої расової, етнічної, національної приналежності, сексуальної орієнтації або генетичного типу як неповноцінних, шкідливих.
Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, в пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.
Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа.
2 лютого у всьому світі відзначають День читання вголос.
Мета даного свята – спонукати молоде покоління до читання книжки вголос разом з другом або друзями, обговорювати зміст творів, ділитися враженнями та думками щодо прочитаного, надихати дітей та дорослих просто більше читати, спілкуватися між собою.
Державною науково-педагогічною бібліотекою імені В.О.Сухомлинського НАПН України спільно з Всеукраїнською асоціацією Василя Сухомлинського до Всесвітнього дня читання вголос організовано проведення Всеукраїнської мережевої бібліотечної акції «Читаємо казки В.О.Сухомлинського».
Читачі нашої шкільної бібліотеки долучилися до Всеукраїнської мережевої бібліотечної акції "Читаємо казки В.О. Сухомлинського" і подарували своїм друзям радість спілкування з книгою.
Як ви вже знаєте, наприкінці березня кожного року, традиційно проходить Всеукраїнський тиждень дитячого читання. Це свято об'єднує всіх тих, хто щиро любить читати.
Цьогоріч тиждеь дитячого читання пройде з 27 березня по 2 квітня під гаслом «Слався, величайся, українська книго!» за ініціативи Національної бібліотеки України для дітей. Читання має здатність відволікати від тривоги, заспокоювати, дає можливість зануритися у вигадані світи, захистити, хоч на короткий час, від страшної реальності. Тому запрошую вас до читання улюблених книг. І пам’ятаємо: НАЦІЯ, яка ЧИТАЄ — НЕПЕРЕМОЖНА!
Корисні посилання:
Освіторія https://osvitoria.media/opinions/knyzhka-zaspokoyuye-shho-pochytaty-dytyni-poky-tryvaye-vijna/
Дерево казок https://derevo-kazok.org/
Твори за шкільною програмою
Читачі шкільної бібліотеки під час Всеукраїнського тижня дитячого читання долучилися до «естафети миру», яку запустили українці по всьому світу.
03 травня відбулося засідання Верховної ради України. Депутати прийняли закон про перенесення пам’ятної дати Дня перемоги з 09 на 08 травня.
Тепер цей день буде офіційним вихідним та називатиметься Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. ”За” проголосували 290 народних депутатів.
Український інститут національної пам’яті презентував нове гасло — «Перемогли нацистів — переможемо і рашистів!».
Незмінним символом пам’яті залишається червоний мак. Це графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.
Пам’ятаймо й шануймо усіх, кого торкнулася ця жахлива сторінка нелюдської історії.
Діти - наш найдорожчий скарб, наша радість і наше майбутнє.
Традиційно в перший день літа, 1 червня, відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості і надії. Офіційно це свято було засноване у 1949 році за рішенням Міжнародної демократичної федерації жінок. Саме тоді у Парижі відбулася спеціальна сесія Міжнародної демократичної федерації жінок, на якій було ухвалено рішення заснувати міжнародний день захисту дітей. Це було зумовлено тим, що після Другої світової війни, багато дітей по всьому світу залишилося сиротами, без даху над головою, їжі та інших засобів для існування.
Уперше День захисту дітей відзначався у 1950 році в 51 країні світу. У 1989 році ООН представила Конвенцію з прав дитини.
В Україні День захисту дітей відзначається згідно з Указом Президента від 30 травня 1998 року.
З нагоди Дня захисту дітей шкільна бібліотека підготувала своїм читачам цікаву, пізнавальну онлайн-вікторину «Чи знаєте ви…»
Пропоную вашій увазі вікторину, завдяки якій ви згадаєте історію прийняття нашої Конституції та перевірите свої знання!
28 червня в Україні відзначають День Конституції. Ухвалення, 26 років тому, Конституції України закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність, стало важливим кроком у забезпеченні прав людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.
Наша держава має свою Конституцію - закон, в якому записано всі права українців. Це право на життя, право на житло, право на працю, право на відпочинок, право на лікування та багато-багато інших прав. Записано в Конституції і наші обов’язки. Наприклад, обов’язок захищати свою Батьківщину, обов’язок берегти природу, обов’язок виконувати вимоги Конституції та інші.
Важко було б уявити наше життя, якби не було Конституції! Всюди би панували безлад та негаразди. Отже, Конституція України є дуже важливою для всіх нас. Це Основний Закон нашої держави, верховний закон. І цей закон повинні шанувати не лише ми, але й усі держави. Сьогодні, відбиваючи атаки російських загарбників, Україна вчергове виборює це право — бути суверенною, незалежною та демократичною державою. Але ми знаємо, що обов’язково переможемо лютого ворога та ще більше пишатимемося своєю країною і своєю свободою!
Конституція України - Основний Закон нашої держави!