top of page

Масові заходи

     28 липня – у день хрещення Київської Русі, ми святкуватимемо нове державне свято - День Української Державності. День встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423 з метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого. Це свято звертає увагу на те, що Українській державності не 30, а понад тисяча років.

     Історія державотворення надзвичайно складна і довга і знати її – це наш обов’язок, особливо в теперішній час повномасштабної війни з росією. Сучасні Збройні Сили України – захисники нашої державності – нащадки воїнів-русичів, козаків, січових стрільців, вояків УПА, стримуючи агресора – російську федерацію, доводять, що українці – народ непереможний.

Зберегти незалежність, збудувати міцну державу – наш святий обов’язок.

     До вашої уваги інтерактивний плакат «Історія Української Державності».

    Щороку наприкінці літа Україна відзначає своє головне державне свято – День Незалежності. Дата цієї важливої події незмінна – 24 серпня.

     Після розпаду Радянського Союзу республіки, що були в його складі, почали проголошувати свою незалежність. Така доля торкнулася і України, тому 16 липня 1990 року Верховна Рада РРФСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Цього ж дня парламент ухвалив рішення, що День Незалежності України відзначатиметься 16 липня.

     Через місяць після цього стався "Серпневий путч" - подія, яка відома жителям нашої країни, як спроба позбавити влади Михайла Горбачова і повернути колишній державний лад. Внаслідок цих подій 24 серпня 1991 року був прийнятий "Акт проголошення незалежності України". Влада порахувала цю дію необхідною на тлі державного перевороту в СРСР.

      1 грудня 1991 року відбувся референдум, де українці підтримали проголошення незалежності. А 20 лютого 1992 року Верховна Рада перенесла святкування Дня Незалежності з 16 липня на 24 серпня.

      До цієї знаменної дати бібліотека  підготувала онлайн - бюлетень, який пропоную вашій увазі.

303990042_3317598111854358_6892604906428091869_n.jpg

     Дорогі читачі!

     Ось і настав цей довгоочікуваний день - 1 вересня. На жаль, в цьому  році це світле і радісне свято проходить у воєнний час. Але навіть під час війни, Ви, діти маєте  навчатися  і здобувати знання.                                                               До вашої уваги бібліотека підготувала  цікаві факти про День знань:

    - У давнину 1 вересня відзначалося як свято жнив.

    - Україна та ще 122 країни розпочинають навчальний рік 1 вересня, діти ще 43 країн йдуть до школи 1 січня, а у 16 ​​державах початок навчального року припадає на березень.

    - Починати новий рік з 1 вересня 325 року вирішив Костянтин Великий.

    - Найдовший урок був зареєстрований в Австралії, і тривав він 54 години. Весь цей час професор начитував свій лекційний матеріал студентам.

    - Навчальний рік у СРСР майже завжди починався 1 вересня, хоча жодних чітких вказівок щодо цього до 30-х років не було і діти, як правило, йшли до школи після завершення польових робіт.

      Настає новий навчальний рік, дорогі читайлики,  попереду нехай вас чекають тільки нові пізнання, успіх і везіння, нехай День знань надихне на нові досягнення, дасть тверду опору для подальших життєвих перспектив!

    11 вересня виповнюється 160 років від дня народження О. Генрі (справжнє ім'я Вільям Сідні Портер) — видатного американського письменника, всесвітньо визнаного майстра жанру короткої розповіді. За своє життя О. Генрі написав 273 новел і оповідань, і тільки один великий твір — роман «Королі і капуста». Його твори вже протягом більше ста років приваблюють читача добрим гумором, оптимізмом, юнацьким запалом, викликаючи інтерес і співчуття до головних героїв, і , що найважливіше, завжди несуть оптимізм і надію.

    Бібліотека  запрошує всіх бажаючих переглянути  інтерактивний плакат до цієї визначної дати.

MyCollages.jpg

                                                                           Голубко біла, ти лети у світ,

                                                                            Хай буде мир у небі голоубому

                                                                            Бо голуб миру, кажуть з давніх літ,

                                                                            Приносить радість родові людському.

 

     21 вересня, у Міжнародний День миру, для здобувачів освіти 4 - Б класу (класний керівник Жанна Панасюк) було проведено інформаційний  експрес "Я обираю мир".                  День миру - 2022 актуальний для України як ніколи, особливо сьогодні коли кожний громадянин України виборює мир та спокій для нашої рідної землі. І це в особливий спосіб роблять наші школярі, виборюючи мир своєю творчістю.

     Під час заходу гімназисти дізналися історію виникненя цього свята, про символ міжнародної солідарності всіх людей світу "Дзвін миру", який було відлито з тих монет, які пожертвували діти всіх континентів, слухали  притчі та вислови про мир і обговорювали їх значення, переглянули відео ролик "Хай буде Мир у нашій рідній Україні", активно відповідали  на питання вікторини, а на завершення заходу виготовили паперових голубів Миру і у віршах зачитали свої бажання, які на крилах принесли голуби.

     22 та 23 вересня здобувачі освіти перших класів (класні керівники Ірина Кондратюк та Галина Васьківська) вперше завітали в чарівну оселю дитячої книги – шкільну бібліотеку.      Допитливі малята уважно слухали розповідь про бібліотеку та її «жителів» – книжок.

Гімназисти дізнались, що означає слово «бібліотека», коли з’явилася перша паперова та перша друкована книги, ознайомились з правилами користування бібліотекою.

     Цікавим доповненням до екскурсії стали захоплюючі різноманітні конкурси: «Бібліотека – книжчин дім», «Чи уважний ти читач», вікторина «З якої казки», «Загадки казкових героїв» та перегляд мультфільмів «Кривенька качечка», «Котик та Півник».

Brown Elegant & Minimal Home Interior Decoration Photo Collage.jpg
bottom of page