top of page

Масові заходи

     На цій сторінці ви можете ознайомитись  з просвітницькими заходами, які проводить шкільна бібліотека.

     16 квітня 2023 року православні християни святкують найважливіше свято – Великдень (Пасху).

     Під час Великодніх свят прийнято вітатися: “Христос Воскрес – Воістину Воскрес”. Шкільна бібліотека  вітає усіх своїх читачів із світлим Христовим Великоднем і бажає вам радісних, благословенних і щасливих Великодніх свят.

     Хай Боже благословення завжди буде з нами, українцями, нехай Господь дарує нам свою безмежну любов, надію й незламну віру в перемогу!

     До цієї світлої дати бібліотека підготувала інтерактивний плакат з цікавими та захоплюючими історіями про свято Великдень.

collage.jpeg

                                                                                            Співає жайворон з небес:

                                                                                           "Христос Воскрес! Христос Воскрес!"

                                                                                             У небо дзвін гуде з села:

                                                                                            "Христос Воскрес! Йому хвала!"

                                                                                             В проміннях сонячна блакить:

                                                                                            "Христос Воскрес! Його хваліть!"

                                                                                             Журчить струмок - весняний дзвін:

                                                                                            "Воскрес Христос - Господній Син!"

                                                                                                                    Катерина Перелісна

     18 квітня у Літературній світлиці шкільної книгозбірні зібралися здобувачі освіти 1 – А класу (класний керівник Ірина КОНДРАТЮК) на Великодні посиденьки «Дегустація книг про Великдень». Мета заходу: збереження та поширення українських звичаїв та традицій.

     Під час заходу школярі дізнались звідки прийшло це свято та як його святкують в Україні, про великодній кошик, у якому мають бути: паска, яйця (писанки, крашанки, крапанки), шинка, ковбаса, сир, масло, хрін та сіль.  Про все це ми говорили на посиденьках. А ще - смакували паскою, яку принесли читачі (потрібно покуштувати не менше дванадцяти різних пасок), відгадували загадки, декламували вірші, переглядали мультфільми «Загублена писанка», «Великодня казочка», а також дегустували книги про Великдень.

     Чорнобильська атомна катастрофа – 1986 рік. На тлі історії – це лише одна мить, але за цей час відбулася зміна поколінь, а це неодмінно вимагає того, щоб «нить Аріадни» не була перервана, щоб не тільки ми, хто був свідками подій квітня 1986 року, а й наші нащадки в повній мірі усвідомлювали, від чого було врятовано світ пожежниками відділень Володимира Правика та Віктора Кибенка тієї буремної ночі.

     З того часу 26 квітня в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.

ЦЕ СЛІД ПАМ’ЯТАТИ. ЦЕ СЛІД ЗНАТИ!

     Бібліотека підготувала Інтерактивний плакат Художні твори під зіркою Полин.

      З 24 по 28 квітня  в гімназії  проходив Тиждень знань безпеки життєдіяльності «Твоя безпека –  у твоїх руках!». Упродовж тижня для здобувачів освіти були проведені відеолекторій “Безпека в побуті”,«Уроки тітоньки Сови», інформаційний дайджест “Ознаки небезпечних територій” та створено онлайн ігри для закріплення здобутих знань з безпеки життєдіяльності.

     Цьогоріч Україна відзначає День Європи разом із країнами Європейського Союзу – 9 травня, в статусі країни-кандидата на членство в ЄС.

     Відповідний указ про встановлення в Україні 9 травня Днем Європи підписав Президент України Володимир Зеленський.

     Після Другої світової війни на нашому континенті вдалося обʼєднати багато різних народів у мирі та співпраці. 9 травня в Європейському Союзі затверджено як День Європи, один із офіційних символів ЄС.

     І очевидно, що ми є частиною родини європейських держав зі спільними цінностями та прагненнями, а Збройні Сили України міцно стоять на захисті всієї Вільної Європи.

Україна як ніхто знає ціну єдності.

     До цієї знаменної дати бібліотека підготувала виставку подорож "Літературні мередіани  Європи". Запрошую до цікавої, пізнавальної подорожі.

imgonline-com-ua-GIF-Animation-n50qkukNTDtKNg.gif

     Книга – одне з найбільших чудес, створене людиною. Книги відкривають нам світ, допомагають уявити минуле, зазирнути в майбутнє.

     У цьому мали змогу переконатися учні 5-Б класу (класний керівник Людмила Потаковська), які 16 травня завітали до Славутської  міської   бібліотеки для дітей, де нас гостинно зустріла пані Леся, яка є директором дитячої бібліотеки.

     Діти поринули у чарівний світ книги, адже літературна вікторина ««Мандруємо книжковими полицями з героями книжок», яку провела Леся Віталіївна передбачала складання дітьми пазлів – зображень та визначення, герої якої книги представлені. А ще п’ятикласники мали змогу здійснити мандрівку до країни, герої твору якої  були представлені, зокрема разом з Чиполіно відвідали Італію, з Мауглі перенеслися до Англії,  а до Швеції потрапили з Пеппі Довгапанчоха.  Діти не лише за зображенням-ілюстрацією впізнавали літературних персонажів та книги, а  й самі створювали образи фантастичних істот для майбутніх книг. Приємні емоції та гарний настрій панували в бібліотечній залі. Діти на «ура» сприймали кожне завдання.

      Зі святом, з Днем вишиванки!   

     Для українця вишиванка – не просто одяг. Це щось дуже особливе: особисте, рідне, святе. Вишивка – як символ, який зберігає його коріння, ідентичність, розуміння себе. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу. Та більше того, у вишивці зашифровано наш генетичний код. 

     Українські традиції - одні з найкрасивіших у світі. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всьому світові. Одягаймо свої вишиванки і нехай весь світ побачить, як прекрасна наша Україна і її символи!

     До Дня вишиванки бібліотека підготувала вам цікаве завдання "Прислів'я про вишиванку".

Перевірте  свої знання натиснувши на картинку

vv.jpg

                                              День української                                                    державності - це                                                  можливість для                                                   кожного з нас                                                       згадати історію                                                     своєї країни, повну                                               боротьбу за неза - лежність, єдність та щасливе життя. Цінуємо те, за що боролися наші предки, пам’ятаємо всіх, хто загинув у цій боротьбі та гине сьогодні на полі бою, будуємо майбутнє, в якому нам самим хотілося б жити. Вітаю кожного українця - з його святом, з Днем української державності!

Без названия.jpg
1690532407451.jpg
1690532407445.jpg

     Щороку 9 серпня у всьому світі відзначають Всесвітній день книголюбів або День любителів книг (Book Lovers Day). Його відзначають письменники, видавці, бібліотекарі, працівники друкарень, книжкових магазинів. Безумовно, головними шанувальниками даного святкового заходу є Ви, любі читачі, Ви ті люди, для яких власне книга і створюється.

     Без перебільшення можна сказати, що книги допомагають нам краще розуміти один одного, відчувати себе менш самотніми і висловлювати свої складні емоції словами. Книги настільки сильні, що можуть переносити нас у часі і просторі - в минуле, сучасне, майбутнє. Вони здатні навіть перемістити нас в далекі світи, наприклад, в інші галактики. Причому для таких дивовижних подорожей, нам навіть не потрібно вставати з власного дивана.

     Тож проведіть сьогоднішній день, як можна більше читаючи. Візьміть книгу з книжкової полиці або завітайте в бібліотеку. 

     6 вересня проводиться день читання книг. Читачі  6 – Б класу та класний керівник Людмила ПОТАКОВСЬКА  в день читання книг презентували свої улюблені книжки та запрошували до читання здобувачів гімназії. Діти із задоволенням  рекламували свої книги, та знайомилися з новими книгами бібліотеки. Пані Людмила презентувала свою міні книгу поезій Лесі Українки та познайомила гімназистів з унікальними книгами. Адже книги — наші вірні порадники, вони вчать нас мислити, відкривають нам невідоме. А тому читайте не тільки сьогодні, а кожного дня, щоб поповнити ряди книголюбів.

     Мир, яке коротке, але змістовне слово. Це слово звучить по – різному на континентах Землі, але скрізь воно означає прості й одвічні істини. Воно вміщує в собі яскраве сонце і блакитне небо, радісну працю і теплий хліб, радісний сміх дітей та усміхнені обличчя дорослих. Мир став, як ніколи, найбільшою цінністю та мрією кожного українця.

     21 вересня, коли всі люди Землі відзначають Міжнародний день миру, шкільна бібліотека запросила гімназистів 4 - А класу разом з класним керівником  Ольгою РОКІЩУК на годину спілкування  «Мир усім дітям планети». На заході гімназисти дізналися про історію виникнення цього свята, про символ міжнародної солідарності всіх людей світу «Дзвін миру», який було відлито з тих монет, які пожертвували діти всіх континентів, про голуба – символ злагоди та компромісу. Четверокласники підготували та зачитали притчі та вислови про мир і обговорили їх значення, створили аплікацію з елементами нетрадиційного малювання «Ми за мир в Україні», а на завершення виготовили білих голубів. Кожен голуб ніс у собі побажання мирного неба над нашою Батьківщиною та припинення військових дій на території України.

     28 вересня вшановуючи пам'ять великого українського педагога сучасності Василя Сухомлинського та з нагоди 105 річниці від дня народження у шкільній бібліотеці пройшла бесіда-подорож «Криниця людської мудрості Сухомлинського» для здобувачів освіти 4 – Б класу (класний керівник Світлана ПОЛІЩУК). Під час подорожі гімназисти ознайомилися з життям і творчістю Василя Сухомлинського, переглянули презентаційний матеріал, прослухали оповідання «Золота бджола». «Ледача подушка», прочитали та проаналізували оповідання "Найласкавіші руки" та склали асоціативний кущ  за оповіданням.

bottom of page