top of page

Масові заходи

     9 листопада у День української писемності та мови до Літературної вітальні завітали здобувачі освіти  9 класу разом з вчителем української мови та літератури Іриною Огородник на літературно – пізнавальну подорож «Стежками мандрівного філософа». Приводом згадати цю легендарну постать саме сьогодні є день пам'яті про "вічного мандрівника", чи не найцікавішого чоловіка в історії українського народу, мислителя, філософа, письменника, педагога, що  прожив свій земний вік за  покликом душі і             навчав цього інших.

     Гімназисти  мали щасливу нагоду пройтися стежками його життя,  дізналися, що великий любомудр, нехтуючи матеріальними благами, обрав незвичний стиль життя — мандрівку, був «ходячою академією» для простого люду і вмів доступно пояснювати складні речі. Він хотів, аби світ став кращим, щоб люди не робили одне одному зла,             жили по совісті. Під час подорожі  здобувачі освіти переглянули відео матеріал, декламували вірші,  зачитували  афоризми, розшифровували емодзі висловів              філософа, мандрували цікавою, пізнавальною вікториною.

     Двадцять п'ять років мандрував дорогами України незвичайний подорожній.

За способом життя — чернець без ряси, мандрівник, самітник.

За способом мислення — філософ, богослов, містик, єретик.

За способом діяння — учитель, письменник, проповідник, «мандрівний університет», великий оригінальний чоловік.

     Тож читайте твори філософа Сковороди , пізнавайте, мудрішайте, любіть людину і працю. В одній із своїх праць він писав : « Ми створимо світ кращий …. Бачу все нове : нових людей, нове творіння, нову славу».  Можливо ви і є новими тими людьми, у  серцях яких завжди житиме мудре слово Григорія Савовича  Сковороди.

на сайт.jpg
MyCollages1.jpg

     Кожен народ має власну історію – глибоку і прозору, або замулену і прикидану, але має, яку створив. Кожен народ, кожна людина хоче знати, осмислити своє минуле, знайти відповіді на питання: що з нами стало? чому? як? Адже історію нашого народу намагалися і замулити, і прикидати, і знищити, особливо гостро ми відчуваємо це зараз, коли в країні точиться кровопролитна війна, але на щастя ці спроби провалилися тоді і проваляться зараз. Скільки років від народу приховували правду про Голодомор 1932 – 33 років, але настав час і всі дізналися правду про відвертий геноцид проти українського народу. Бо ніколи, ні в які часи не переводились українці, які припавши вустами до своєї криниці історії, не відчували б могутності її життєдайної, цілющої сили.

     24 та 25 листопада у шкільній бібліотеці пройшли історичні години пам′яті до Дня жертв Голодоморів для здобувачів освіти 6 – Б класу «І плакала свіча в скорботі» (класний керівник Тетяна Солодунова) та 8 – Б класу «Нехай не згасне в пам′яті людській трагедія Голодомору» (класний керівник Руслана Горбатюк). Під час години пам′яті гімназисти ознайомилися з подіями тих років, переглянули фільм Київської організації товариства «Меморіал» «Великий злам», відеокліп Оксани Білозір «Свіча», Остапа Гавриша «Голодомор» та запалили свічку пам′яті.

     Попри виклики воєнного часу, в Україні стартує Другий  Національний тиждень читання, який проходитиме з 12 по 19 грудня 2022 року. Це особливий час, коли читачі, письменники, видавці, бібліотекарі, книгарі об’єднаються навколо книги та читання. Організатором виступає  Український інститут книги.

     Запрошую усіх бажаючих приєднатися до Національного тижня читання. Для цього, розмістіть цікавий пост, світлину чи відео зі своєю найулюбленішою книгою від українських або іноземних авторів, виданих українською мовою на платформі Padlet. 

     Якою б не була ваша Книга, головне – що вона є. Читайте, щоб відкривати для себе багатогранність нашої та світової культури. Читайте, коли хочеться відволіктися від поганих новин. Читайте самі та разом із батьками. Бо книжки і є тим самим світлом, що долає морок.

Fotoram.io.jpg

     Найбільш казковий час року – це період Новорічно – Різдвяних свят, адже вони вселяють у серце кожного з нас  надію на добро, сподівання на краще майбутнє, віру  у нові успіхи та ПЕРЕМОГУ.

     Шкільна бібліотека презентує книжково – ілюстративну інсталяцію «Зима іде свята веде». Запрошую усіх бажаючих на новорічно – різдвяні читання під час канікул. До ваших послуг цікаві книги на різні смаки зимової тематики  сучасних  письменників. Це і казки, вірші і  оповідання, колядки і щедрівки, легенди і енциклопедії, які зачаровують і дарують дива.  Отож Читаємо і Перемагаємо!   

     Любі мої читайлики! У вас розпочались зимові канікули — пора відпочинку, свят та розваг. А  для того, щоб канікули були веселими й корисними, пам 'ятайте про безпечну поведінку.

books_christmas.jpg

                                 Шановні друзі, дорогі читачі!

     Щиро вітаю вас з Новим роком та Різдвом Христовим!

Новий рік - одне із найбільш таємничих, урочистих і родинних свят, яке обіцяє здійснення мрій кожному, хто вірить у чудеса. Новий рік приносить нам надію на краще і дарує безліч подарунків. Тож, від усього серця бажаю реалізації благородних намірів та життєвих планів. Будьте вільні у своїх помислах, відповідальні у своїх діях та духовно багаті на добро, подароване людям! Нехай різдвяно - новорічна казка наповнить ваші серця надією та любов’ю! Віримо, що новий рік принесе усім нам більше радості й злагоди, а головне – перемогу та мир.

bottom of page