top of page

Масові заходи

                         Велична і свята, моя ти Україно,

                         Лише тобі карать нас і судить

                         Нам берегти тебе, Соборну і єдину

                         І нам твою історію творить!

     22 січня український народ щорічно святкує День Соборності України. Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.

     Запрошую ознайомитися з Інтерактивним плакатом до Дня соборності України.

     29 січня в Україні відзначають річницю бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність, прикладом для сучасних захисників України, як успішно боротися проти численного ворога.

     Тоді, 105 років тому, українські вояки й добровольці зупинили на кілька днів наступ більшовиків на Київ. У той час в Бересті тривали переговори між Українською Народною Республікою та країнами Четверного союзу щодо мирного договору. 9 лютого 1918 року його підписали. Цей документ визнав незалежність Української Народної Республіки і став підставою для надання військової допомоги Україні у відбитті російської агресії. 

     13 років тому по всьому світу стартувала гарна традиція – проводити Всесвітній день читання вголос. Основна мета акції - показати читання як спосіб взаємодії з навколишнім світом та як можливість передати свої емоції іншій людині під час читання. Адже всі учасники читання вголос отримують насолоду від спільного читання, вони співпереживають прочитані історії.

     Цьогоріч цю ініціативу підхопили наші наймолодші гімназисти 1 – А класу (класний керівник Ірина Кондратюк). Для  читання вголос у бібліотеці обрали цікаву, сучасну книгу українською мовою «Посіпаки. Хто буде Босом».  Діти читали вголос, обговорювали зміст твору, ділитися враженнями та думками стосовно прочитаного. Захід супроводжувався мультимедійною презентацією. Окрім читання вголос, діти розмальовували закладки та рекламували свої улюблені книги, які принесли з дому. Нація яка читає непереможна!

bloggif_63db56b05510a.gif
Fotoram.io.jpg

                                                                           «Створюй, спілкуйся та поважай:

                                                                           кращий Інтернет починається з тебе»

     Щороку у другий вівторок лютого у багатьох країнах світу відзначають День безпечного Інтернету. Цьогоріч він припав на 7 лютого і пройде  під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”. День безпечного Інтернету (SID/ДБІ) запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми та молоддю.

З нагоди цієї дати  у шкільній бібліотеці та холі гімназії, протягом дня під час перерв, для здобувачів освіти 1 – 6 класів  було проведено інформаційний івент «Безпечний інтернет: як уникнути неприємностей у мережі» спільно з Іриною  Гапич, вчителем інформатики.

Під час заходу здобувачі освіти дізналися про  позитивний і негативний вплив інтернету, що таке кібербулінг, шляхи попередження негативного впливу роботи в інтернеті та  ознайомились із пам’яткою про «Неприємності в мережі та як їх уникнути». Гімназисти визначили особисті кордони і склали загальні правила безпечного користування мережею «Інтернет». Учасники івенту мали можливість ознайомитись з інформаційним стендом та переглянути відеоматеріали про приватність та безпеку в Інтернеті.

                                     «Мені спадають на думку абсолютно нереальні речі.

                                     Насправді це не так. Усе, що людина здатна                                                     нафантазувати, інші зуміють утілити в життя»

                                                                                            (з листа до батька)

     8 лютого виповнюється 195 років від дня народження всесвітньо відомого мандрівника і винахідника Жуля Верна. За своє життя письменник написав 66 романів, безліч повістей, п'єс. Досить багато творів Жуль Верна було екранізовано. Серед них "Таємний острів"; "П'ятнадцятирічний капітан"; "Діти капітана Гранта"; "Подорож до центру Землі"; "Навколо світу за 80 днів"; "20000 льє під водою" та багато інших. Захоплені сучасники називають письменника "всесвітнім мандрівником", "чарівником", "пророком", "провидцем", "винахідником без майстерні".

     До цієї знаменної дати шкільна бібліотека підготувала інтерактивний плакат "Вічний мандрівник", який до вашої уваги.

      16 лютого в Україні відзначають День єднання. Це свято було засноване у 2022 році Володимиром Зеленським, щоб згуртувати українців на тлі тривожних новин про можливий повномасштабний напад росії на територію України. Хоча рік тому було важко повірити у те, що війна все-таки розпочнеться, але за цей час ми навчилися цінувати кожний день і маємо одну велику спільну мрію – перемога України.

     У нашій гімназії  також відбулися заходи до Дня Єднання лейтмотивом яких стало гасло «У нас єдина і сильна держава, хоч поки проблеми диктує життя, єднаймося браття, мої українці, в минуле нам з вами нема вороття». а шкільна бібліотека підготувала для вас Інформаційний постер.

      Щорічно 20 лютого в Україні відзначають День Героїв Небесної Сотні. У цей день згадують про подвиг учасників Революції гідності 2013–2014 років та вшановують пам’ять загиблих під час протестів. Цей День відзначається щороку 20 лютого згідно з указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні».

      Шкільна бібліотека підготувала до цієї дати Інтерактивний плакат, який презентує до вашої уваги.

5 - Б.jpeg

     У Міжнародний  день  рідної мови у шкільній бібліотеці було проведено мовознавчий конкурс-гру «Дивосвіт рідної мови» для здобувачів освіти 5 – Б класу спільно з Людмилою Потаковською вчителем української мови та літератури. Мовознавчий конкурс став відкриттям, зануренням у мовні глибини та відповіддю на питання:

- Чому люблю я українську мову?

Мова – мій маркер.

 Розмовляю соковитими фарбами  почорнілий від горя світ.

Мова – мій кордон. Зачиняю щільніше двері,

Щоб непрохані гості не руйнували мій спокій.

Мова – моє світло. Навіть коли гаснуть усі вогні міста,

Вона веде мене до мети.

Мова – мої стовпи. Вони тримають небо українським.

Мова – мої ключі. Блукаючи лабіринтами душі,

Вона відкриває найпотаємніші двері.

     Мабуть нема в Україні такої людини, яка б не читала віршів Тараса Григоровича Шевченка.  Для нашого народу — «Кобзар» не просто настільна книга. Це святі для нашої Батьківщини рядки, які не втратили свою актуальність, а особливо сьогодні у час повномаштабної російської агресії проти України, вони стали пророчими: «Борітеся – Поборите! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава. І воля святая!». 

     З метою вшанування пам‘яті великого українського поета  у шкільній бібліотеці працювала читацька  арт – платформа «Я знову повертаюся до нього, читаю, перечитую «Кобзар», була проведена бібліотечна година – подорож «Сторінками життя Тараса Шевченка», організовано поетичний конкурс «Шевченкове  слово в віках не старіє» для здобувачів освіти 1 – 4 класів (класні керівники Ірина Кондратюк, Галина Васьківська, Людмила Захарчук, Лідія Каленюк, Ольга Рокіщук, Світлана Поліщук, Олена Бєлова, Жанна Панасюк, Наталія Кузьмінчук).

    Хочеться вірити, що ім'я  поета та його творчість будуть живим вогником жевріти у серцях наших дітей.

imgonline-com-ua-GIF-Animation-85EuhGuQfkw0.gif
331687784_938392497166349_6562403285030723192_n.jpg

       Під час Тижня дитячого читання книгокористувачі нашої бібліотеки долучилися до Національного читацького марафону "Діти УКраїни читають", який модерувала Національна бібліотека для дітей .

Метою заходу є популяризація книги і читання, як засіб допомоги дітям під час війни  та подолання стресу.

      Війна зачепила усі сфери життя і торкнулася кожного громадянина України. Діти, а особливо підлітки є однією з найбільш уразливих груп у воєнний період. Їм особливо потрібна підтримка. І в цьому може допомогти книга.  Адже читання відволікає, стимулює пізнання, зберігає психічне здоров‘я, додає сил і витримки. Терапевтичною може бути будь - яка книга.

    Тож читаймо самі, читаймо вголос нашим дітям. Дбаймо про душевну рівновагу. З книгою до Перемоги!

     Перегляд 

Безымянный111.jpg
bottom of page