top of page

     На цій сторінці ви можете ознайомитись  з просвітницькими заходами, які проводить шкільна бібліотека.

Fotoram.io.jpg

Масові заходи

     17 вересня у шкільній бібліотеці пройшов брейн-ринг «Моє рідне місто Славута» для здобувачів освіти 9-х класів на знання історії рідного міста, природних багатств, видатних людей. Брей – ринг  складався із 6 турів із різноманітними завданнями із різною складністю. Відповідаючи на запитання дев’ятикласники проявляли високу ерудицію, кмітливість і вміння працювати в команді.  Учасники мали можливість розкрити свій інтелектуальний потенціал та в ігровій формі розширити свої знання про рідне місто, історію та сучасність.

     20 вересня у Літературній вітальні шкільної бібліотеки пройшов інформаційний прес-калейдоскоп «Славута – перлина Подільського краю» для здобувачів освіти 5 – А класу. Під час інформаційного калейдоскопу діти переглянули відеоролик «Славута з висоти пташиного польоту», здійснили невеличкий екскурс в минуле, познайомились з історією вулиць і площ міста, письменниками рідного краю та були активними в конкурсах та вікторинах.  Прес-калейдоскоп пройшов змістовно, цікаво, весело та пізнавально.

Белая Рамка и Розовый Кисть Штрих Лето Мудборд Фото Коллаж.jpg

         Увага! Увага! Увага! 
     Сьо
годні стартує восьмий Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек " Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності"

     Шкільна бібліотека запрошує усіх бажаючих взяти участь  у проведенні місячника.

Fotoram.io.jpg

   11 жовтня, в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, здобувачі освіти 9-х класів (класні керівники Оксана Кириченко та Ірина Огородник) відвідали Славутський історичний музей. Гімназистів радо зустріли працівники музею та Роман Володимирович Бачинський депутат міської ради, осаул Славутської паланки.

     Для ліцеїстів було проведено інтерактивну краєзнавчу годину, під час якої молодший науковий співробітник музею Олена Макогончук розповіла про історію свят, які святкують 14 жовтня.

      Дуже цікаво було слухати Романа Володимировича, який розповідав про  захоплюючий світ козацтва, про походи Славутської паланки історичними пам'ятками українського козацтва. 

       Під час екскурсії ліцеїсти мали змогу оглянути автентичні музейні предмети, потримати в руках типологічні предмети, що побутували в козацькі часи, ознайомитись з виставкою документів та книг, які розповідають про історію України і історію нашого міста.

     Матеріали на  Фотоконкурс "Місто моє у фотооб'єктиві" розміщуєте на дошці Lino  клікнувши на картинку. 

Безымянный.jpg

   13 жовтня, в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, здобувачі освіти 3 -Б класу (класний керівник Жанна Панасюк) здійснили екскурсію до пам’ятки садово-паркового мистецтва «Славутський». Гімназисти з захопленням слухали розповідь про старовинний парк, який був закладений ще у 1772 році княгинею Барбарою Дуніною, а  у XVIII столітті територія парку слугувала резиденцією роду князів Сангушків.  

     Під час екскурсії діти мали можливість насолодитись мальовничою природою, відвідати костел Святої Дороти, оглянути  дзвіницю та прилеглу територію, порозважатися на міському стадіоні  який знаходиться на території парку.

viptalisman_180828.jpeg
viptalisman_152963.jpeg

   20 жовтня, в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек  здобувачі освіти 3 – В класу ( класний керівник Наталія Кузьмінчук) завітали до шкільного музею народного побуту.

      Керівник шкільного музею Ірина Огородник та юні екскурсоводи Зубова Катерина, Білоус Марія, Рабченко Дарія та Хижавський Тарас  радо зустріли допитливих відвідувачів.

      Пані Ірина розповіла про експонати , які зібрані в музеї побуту, адже вони мають довгу та цікаву історію. Кожен з представлених предметів пройшов через багато рук, колись був знайдений, принесений чи подарований, і тепер займає почесне місце на полицях музею.

       Продовжили екскурсію Марія, Катерина та Дарія розповіддю про піч-годувальницю, яка розміщена на чільному місці у музейній кімнаті, про предмети селянського побуту, меблі, знаряддя праці, рушники, солом'яник для зберігання зерна.  А на завершення екскурсії Тарас провів цікавий і пізнавальний квіз для гімназистів

IMG_20211022_142817.jpg

     Гарного осіннього дня 22 жовтня в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек здобувачі освіти 7 – Б класу (класний керівник Руслана Горбатюк) та керівник шкільного лісництва, вчитель біології  Тетяна  Джур завітали до КП «Славутське лісове господарство». Нас охоче зустріли Марина Цибуля,  провідний науковий співробітник НПП «Мале Полісся» та Марія Белінська, фахівець з екологічної освіти НПП «Мале Полісся»,  які провели змістовну екскурсію територією підприємства, ознайомили з інформаційними стендами, розповіли багато цікавого про ліс та його мешканців. Гімназистів приємно вразив затишний та гарний ланшафтний дизайн двору.

     Відвадали гімназисти і розсадник підприємства де екскурсію продовжила Наталія Білецька, начальник дільниці по вирощуванню посадкового матеріалу, яка розповіла як заготовляють насіння дерев поширених у лісах нашого краю, показала як вирощують маленькі сіянці основних лісоутворюючих порід , теплицю, в якій закладають живці декоративних рослин та ознайомила  з їх видами.

     Під час екскурсії діти отримали відповіді на свої запитання та дізналися багато цікавого, нового про ліс, хоч і часто  бувають у ньому.

                                                                                               Дорогі друзі!

     Ось і завершився Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності". Під час місячника ви  відвідали і міський парк відпочинку, і історичний музей, і лісгосп, і наш музей побуту. Цікаво і креативно відбулася мережева акція "Моє місто у фотооб"єктиві", масу драйву було у День бібліотворчості, змістовними і пізнавальними були інформаційні години, брейн-ринг.

      Щиро дякую всім учасникам Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек: гімназистам, батькам, класним керівникам, вчителям предметникам за підтримку і співпрацю. 

      Вірю, що отримані знання про історію рідного краю, її чарівну природу, відомих людей Славутчини, які зробили свій внесок у розвиток міста, письменників, місцеві традиції закладуть міцний фундамент любові до  близьких людей, рідного міста і рідної країни. 

     16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності, запроваджений у зв’язку із ухваленням ЮНЕСКО у 1995 році Декларації принципів терпимості, в основу якої закладено положення, проголошені в Загальній декларації прав людини.

 

Толерантність

      – це повага до свободи іншої людини, її поглядів, думок, поведінки, прийняття і правильне розуміння різноманіття культур нашого світу, форм самовираження людини і способів вияву людської індивідуальності.

 

      ‒ це готовність постійно і з гідністю сприймати будь-яку особистість або подію.

 

     ‒ це готовність прийняти інших такими, якими вони є, і взаємодіяти з ними на засадах згоди й порозуміння.

 

     ‒ це милостивість, делікатність, прихильність до іншого.

tolerant1.jpg

                  Толерантність

Чи навчилися ми бути толерантними?

Люди створені у світі різнобарвними,

Білі, чорні, жовті і мулати,

І для всіх одна Земля, як мати.

 

Чи можемо бути ми терплячими,

Коли в спорах буваємо гарячими,

Коли зневажаємо невинну ми людину?

Але ж ми із одного тіста, із одного млину.

 

Люди! Схаменіться! Будьте добрими!

Не личить вже бути нам погордими.

Толерантність і терпіння до людей,--

Це те, що нам треба на сьогоднішній день.

                                            Вікторія  Бондаренко

bottom of page